U nás
ve farnostech

Laškov, Přemyslovice, Čechy pod Kosířem

Pro zamyšlení:

"Neprosím o štěstí na zemi, jen ať mi občas zasvitne Tvé světlo, abych poznal Tvé ruce, Pane, a mohl tušit Tvou lásku"

Víra ve vzkříšení mrtvých potřebuje vysvětlení. Slova jsou opotřebovaná. Skutečnost nového života, spočívá ne ve slovech a v tom všem, co o těch věcech říkáme a čteme.

Věčný život není pouze v prodloužení života, který známe, ale jiný život, mimo prostor a čas. "Zmrtvýchvstání" není "probuzení z hrobu". "Seje se v porušení, budí se ve vznešenosti" (1Kor 15,42) Kristus naše smrtelné tělo přizpůsobí tělu své vznešenosti" (Fil 3,25).

Držíme se řečí Písma a liturgie, která to tajemství opatruje. Říká "Věčný pokoj a věčné světlo": zemřelí jsou "v ruce Boží" /Mour 3,5/. Jsou "V pokoji" /3,3/, jsou u "Pána" /1Tes 4,18/. Smrt je "návrat do domu Otcova" /Jan 14,2/. Ale nyní vidíme "V zrcadle a záhadě" /1 Kor 13,12/. Víra neodpovídá na naše zvědavé otázky, "jak" to bude s životem po smrti.
Jak se tedy připravíme na smrt? Realismem a uvážlivostí, jak nás učí dopis Jakubův: "Nyní tedy, jak říkáte: dnes nebo zítra půjdeme do města a setrváme tam rok. Budeme dělat obchody a vydělávat. Lidé, kteří nevíte, co přinese ráno! Vždyť co je váš život? Jste dýmem, který je chvilku vidět a pak zmizí. Místo toho máte říkat: Bude-li Pán chtít, budeme zítra to nebo ono dělat" (4, 13-15).
Kdo se připravuje na smrt, žije v bděle přípravě povstat a jít naproti svému Pánu.
Křesťan žije v naději na světlo, ne pouze ve strachu před temnou branou. "Bůh je světlo a není v něm žádná temnota" (1Jan 1,5).

Smyslem života je stát se svatými. V tom spočívá důvod naší existence i důvod, proč nás Bůh stvořil. (Peter Kreeft)

---Nezadáno---
Ježíši, žij ve mně,
jako jsi žil v Marii
a přijal v ní tělo a krev.
Žij nyní také ve mně
a staň se i ve mně tělem a krví.
Mysli ve mně,
modli se ve mně,
miluj ve mně,
trp ve mně.
Pohlížej ze mne,
mluv ze mne,
jednej ze mne,
působ ze mne.
Vyzařuj skrze mne,
povzbuzuj skrze mne,
posiluj skrze mne,
pomáhej skrze mne.
Ježíši, používej mých rukou,
kráčej mýma nohama
dál po zemi.
Abys nás všechny
v Duchu Svatém
přivedl k Otci…
Abys Ty, vtělený Bože,
byl všechno ve všech nás.
Amen.