Farnost
Laškov

Nanebevzetí Panny Marie

Svátek Křtu Páně

Dnes je svátek Křtu Páně. Oficiálně končí vánoční doba, ale církev povzbuzuje, abychom v atmosféře koled a vánoční výzdoby zůstávali ještě déle, třeba až do 2. února – do svátku Uvedení Páně do chrámu. Zítra začíná mezidobí.

V sobotu – památka sv. Hilaria, biskupa učitele církve

Příští neděle – 2. neděle v mezidobí

Včera byla „Tříkrálová sbírka“. Kéž Pán Bůh odmění všechny, kteří se připojili k rozdělování se s jinými o to, co mají, aby spolu s Třemi králi působili Kristu radost.

Dnes odpoledne v 18.00 hod. bude v klubovně v Laškově  pokračovat náboženství pro mládež a dospělé.

Čtvrtková adorace – v Laškově. Začne v 19.00 hod. O přípravu prosím 2. růži růžencovou.

Zemřel p. Bohumil Sloupský z Kandie. Pohřeb bude ve čtvrtek v 14.00 hod. Pamatujme na něj ve svých modlitbách.

V sobotu 13. ledna bude ples laškovského KDU-ČSL. Nezapomínejme, že je to také způsob integrace, tedy sjednocení se naší farnosti. Stojí tedy za to se zamyslet nad tím, zda svou přítomností nepodpořit této akce.

Příští neděli bude v kostele v Laškově v 15.00 hod. setkání členů 2. růže růžencové a v 16.00 hod. v klubovně setkání Seniorů, v 17.30 hod. bude setkání ekonomických rad našich farnosti.

Modlitba ke Strážnému Andělu

Ustavičně na Tebe zapomínám,
i když jsi mi stále nablízku.
Toužím po starostí a lásce,
ač od vždycky mám to všecko.
Pán Bůh mi dál Tebe v daře,
abys mi byl světlem na cestě,
abys mě zpevnil – kdy sloužím,
abys upozorňoval – když škodím,
napovídal – když bloudím
a žertoval – když si stěžuji.
Vím, jak hodně máš starosti,
odkud Ti Bůh dál člověka.
Promiň, že Tě nepoznávám,
že nevidím – ač se dívám,
že neslyším – ač naslouchám,
že necítím – ačkoliv pláču…
Vím, že Tě to neleká,
neznechucuje – no tak co,
jsi pro to, abys mě miloval,
tedy miluješ mně a je to.