Farnost

P. Mgr. Roman Vlk, od 1.7.2018 administrátor farnosti Laškov

Mše svatá:
kostel:
- v neděle a svátky - v 9.00 hod.
- v úterý a pátek - v 17.45 hod.; v květnu a řijnu - v 17.15 hod.
- v I. pátek měsíce - v 17.15 hod.
kaple v Pěnčíně: v sobotu - v 18.30 hod.

Jiné pobožnosti:
- čtvrtková adorace /2. a 4. čtvrtek měsíce/ - v 19.00 hod.
- pobožnost I. pátku - v I. pátek měsíce po mši svaté
- růžencová pobožnost - po mši svaté; v jiné dny října - v 18.00 hod.
- májové pobožnosti - po mši svaté; v jiné dny května - v 19.00 hod.
- pobožnost ustavičné novény k Panně Marii Ustavičné Pomoci - kaple v Pěnčíně - v sobotu po mši svaté
- fátimská pobožnost kaple na Krakovci - 13-tého měsíců květen až říjen - v 18.30 hod.

Tam, kde Bůh není, tam se nedostává úcty ani člověku. Pouze pokud Boží krása září na tváři člověka, člověk coby Boží obraz je chráněn ve své důstojnosti, kterou pak nikdo nemůže poškodit. (Benedikt XVI.)

---Nezadáno---

Ustavičně na Tebe zapomínám,
i když jsi mi stále nablízku.
Toužím po starostí a lásce,
ač od vždycky mám to všecko.
Pán Bůh mi dál Tebe v daře,
abys mi byl světlem na cestě,
abys mě zpevnil – kdy sloužím,
abys upozorňoval – když škodím,
napovídal – když bloudím
a žertoval – když si stěžuji.
Vím, jak hodně máš starosti,
odkud Ti Bůh dál člověka.
Promiň, že Tě nepoznávám,
že nevidím – ač se dívám,
že neslyším – ač naslouchám,
že necítím – ačkoliv pláču…
Vím, že Tě to neleká,
neznechucuje – no tak co,
jsi pro to, abys mě miloval,
tedy miluješ mně a je to.

Prosba o umění malých kroků

Neprosím o zázrak, Pane, ale o sílu pro všední život. Nauč mě umění malých kroků. Učiň mě vynalézavým a sebejistým v pravý čas. Obdař mě vnímavostí, abych dokázal odlišit prvořadé od druhořadého.

Prosím o sílu kázně a míry, abych jen tak neproklouznul životem a své dny si rozumně rozdělil, abych neprospal záblesky světla a vrcholy a abych si našel alespoň tu a tam čas pro zážitek krásy a umění.

Utvrzuj mě v tom, že snít o minulosti nebo budoucnosti mi nepomůže. Pomoz mi co nejlépe zvládnout to, co je mi nejblíže, pomoz mi brát právě prožívanou hodinu za nejdůležitější.

Chraň mě před naivní vírou, že v životě musí jít vše hladce. Daruj mi střízlivé poznání, že těžkosti, porážky, neúspěchy i zklamání jsou přirozenou součástí života, že díky jim rosteme a dozráváme.

Připomínej mi, že city se často stavějí proti rozumu. Pošli mi v pravé chvíli někoho, kdo má odvahu říct mi pravdu s láskou. Chléb každodenní dej mi pro tělo i duši, projev Tvé lásky – přátelské echo, a alespoň tu a tam náznak, že jsem v něčem užitečný.

Vím, že hodně problémů se neřeší konáním; pomoz mi, abych dokázal čekat. Ať vždy nechám Tebe a ostatní domluvit. Vždyť to nejdůležitější si člověk neříká sám, to nejdůležitější mu bývá sděleno.

Ty víš jak moc potřebujeme přátelství. Dej, abych dorostl do této nejkrásnější, nejtěžší, nejriskantnější a nejvzácnější záležitosti života. Vnukni mi správnou chvíli a správné místo, kde můžu zanechat balíček dobra, slovami nebo bez slov.

Chraň mě před strachem, že bych mohl promarnit svůj život. Nedej mi to, co si přeju, ale to co potřebuji.

Nauč mě umění malých kroků.

(Antoine de Saint-Exupery )